تصاویر انتخابی

مناجات با خدای عاشقان +شعر +عکس

فرهنگی دلنوشته های زیبا تصاویرزیبا بسته خبری

 

#علیانوشت

 #توسل

باز آمد شب استغاثه های دل من 

باز هم موج دعاپیچیده درساحل من

باز در حسینه نشسته ام به این امید

که مرانجات دهی از مکرشیطان پلید

باز دستان من و یک آسمان نوای غم 

باز با ندبه ببین ذکر توسل  به لبم

باز چشمان من ایستاده کنار انتظار

تا بچینم گل استجابت را بنام یار 

بازهم درسبدعشق صلوات را چیدم

چونکه بادا کلید تمامی آرزو و امیدم

بارها باحسرت از کوچه ی یار کردم گذر

بارها از سر شب ناله زدم تابه سحر

 یا رب امشب نظری کن توبه چشمان ترم

چون تویی تنها امید این دل  پر آذرم 

یا رب جز درگاه پاک تو به کجا بروم 

بی تو من باغصه های روزگار همسفرم  

گرچه یا رب ناتوان و خسته و زار ذلیلم

دل به امید توبستم رحمتت بادا دلیلم 

بارها گذشتی تو از تمام خطاها در کردارم

بارهاتوبه شکستن شده آیینه ای در رفتارم

امشب از جام شرابت جرعه نوش مستم کن

در مسیر خوب رویان فارغ از هستم کن 

یارب از مهدی زهرا من ندارم خبری 

انتظار در انتظار برجانم زده شرری

 حرف علیا همین است در فصلی غریب

حیرانم تا طلوع  أَلَیسَ الصُّبْحُ بِقَرِیبٍ

شاعر ونویسنده : #علی_سرابی_یاقوند 

آیا قیام امام زمان عج باشمشیراست

فرهنگی بسته خبری

 

آیا قیام امام زمان(عج) در آخرالزمان با «شمشیر» است؟

 

انقلاب امام زمان(عج) در پاره‌ای از قسمت‌ها یک انقلاب خونین خواهد بود و خون‌های کثیف کالبد جامعه بشری با تیغ او بیرون خواهد ریخت، ولی مفهوم این سخن آن نیست که او بی‌حساب خون می‌ریزد و بی‌دلیل می‌کشد.

یکی از سؤالاتی که درباره مهدویت و عصر ظهور پرسیده می‌شود، این است که آیا امام زمان(عج) با شمشیر قیام می‌کنند.

*مفهوم شمشیر

تنها این سؤال باقی می‌ماند که پس این همه تغییرات مربوط به «قیام به شمشیر» در مورد مهدی(عج) چه مفهومی دارد؟ حتی در دعاهایی که درس آمادگی برای شرکت در این جهاد آزادی‌بخش بزرگ می‌دهد انتظار آن روز را می‌کشیم که با شمشیر کشیده «شاهراً سفیه» در صفوف این مجاهدین قرار گیریم.

اما حقیقت این است که «شمشیر» همیشه کنایه از قدرت و نیروی نظامی بوده و هست همانگونه که «قلم» کنایه از علم و فرهنگ است، شک نیست که حتی در میدان جنگ‌های سنتی پیشین سلاح‌های مختلفی جز شمشیر به کار می‌رفته، همچون تیر و نیزه و خنجر، ولی همواره می‌گویند اگر در برابر فلان موضوع سر تسلیم فرود نیارید «حواله شما با شمشیر است» یا گفته می‌شد «به زور شمشیر حق خود را می‌گیریم» یا از قدیم معروف بوده «کشور با دو چیز اداره می‌شود، قلم و شمشیر» و همه اینها جنبه سمبولیک دارد و مفهوم آن تکیه بر قدرت و استفاده از نیروی نظامی است.

ضرب‌المثل‌های زیادی امروز در این زمینه در دست است:

می‌گویند: «فلان کس شمشیر را از روبسته!» یعنی، آشکارا قدرت‌نمایی می‌کند.

«شمشیر میان ما و شما حکومت خواهد کرد!» اشاره به اینکه جز از راه جنگ مسأله حل نمی‌شود.

«شمشیرها را غلاف نمی‌کنیم تا به هدف برسیم!» کنایه از اینکه مبارزه را تا آخر ادامه خواهیم داد.

«فلان کس شمشیرش را غلاف کرده!» یعنی، دست از مبارزه برداشته است.

فلان کس شمشیر دو دم است!»، یعنی از دو سو مبارزه می‌کند.

در تمام این تعبیرات، شمشیر کنایه از قدرت و مبارزه است؛ در روایات اسلامی نیز می‌خوانیم: «الجنه تحت ظلال السیوف»؛ بهشت در سایه شمشیرهاست، «السیوف مقالید الجنه»؛ شمشیرها کلیدهای بهشتند!

همه اینها اشاره به جهاد و جانبازی و استفاده از قدرت است و این‌گونه تعبیرات سمبولیک از «شمشیر» یا «قلم» در زبان‌های مختلف فراوان است.

از اینجا روشن می‌شود که منظور از قیام مهدی(عج) به سیف، همان اتکای بر قدرت است؛ برای اینکه گمان نشود که این مصلح بزرگ آسمانی به شکل یک معلم، یا یک واعظ و یا راهنمای مسائل اجتماعی ظاهر می‌شود و رسالت او تنها اندرز دادن مردم است.

بلکه او یک رهبر دورنگر و دوراندیشی است که نخست از حربه منطق بهره‌گیری کافی می‌کند و آنجا که گفتار حق سودی نبخشد که در مورد بسیاری از زورگویان و جباران سودی هم نخواهد داد، دست به شمشیر می‌کند؛ یعنی متوسل به قدرت می‌شود و ستمکاران را بر سرجای خودشان می‌نشاند یا در صورت لزوم، وجود کثیفشان را از سر راه برمی‌دارد و شک نیست که برای اصلاح گروهی از مردم جز این راهی نیست که گفته‌اند: «الناس لا یفیمهم الا السیف»؛ کار مردم جز با شمشیر راست نشود!

و به تعبیر دیگر، او تنها وظیفه‌اش روشنگری و ارائه راه نیست، بلکه وظیفه مهمترش ـ علاوه بر این ـ اجرای قوانین الهی و به ثمر رساندن انقلاب تکاملی اسلام و رساندن به مقصد و ایصال به مطلوب است.

گرچه از گفتار بالا این نکته نیز روشن شد، ولی تصریح به آن لازم به نظر می‌رسد که برخلاف پندار بعضی کوته‌فکران که چنین می‌پندارند، او به هنگام قیامش بی‌مقدمه دست به سلاح می‌برد و طبق آن افسانه دروغین «آنقدر خون می‌ریزد که خون به رکابش می‌رسد!» نخست از طریق رهبری فکری و روشنگری در همه زمینه‌ها می‌پردازد.

به تعبیرسازی مذهبی «اتمام حجت» می‌کند، آن چنان که هر کس کمتری آمادگی برای پذیرا شدن منطقی آیین حق داشته باشد روشن شود و تنها کسانی باقی بمانند که جز از طریق توسل به زور و خشونت اصلاح‌پذیر نیستند.

از قرائن روشن بر این موضوع ـ گذشته از اینکه دلیلش با خود آن است ـ اینکه می‌دانیم روش او روش پیامبر اسلام(ص) است؛ او ۱۳ سال تمام در مکه به دعوت پنهان و آشکار مشغول بود و آنها که پذیرای حق بودند، گرد او را گرفتند؛ ولی گردنکشان یاغی و زورمند که اکثریت توده نادان را به دنبال خود می‌کشانیدند در برابرش بپا خاستند و او به ناچار به مدینه آمد و با تشکیل حکومت اسلامی و فراهم ساختن قدرت، در برابر آن‌ها ایستاد و راه خود به سوی یک دعوت عمومی گشود.

گرچه در زمینه دعوت اسلام نیز سمپاشی زیاد شده که آیین شمشیر است، ولی بهترین سندی که امروز در برابر آنها در دست است و خوشبختانه نتوانسته‌اند آن را بپوشانند یا از میان ببرند همین قرآن است.

اگر چهره اسلام یک چهره توسل به خشونت و زور بود، در قرآن برای اثبات حقایق این همه استدلال نمی‌شد؛ این همه در موضوع خداشناسی و معاد دو اصل اساسی اسلام تکیه روی دلایل گوناگون نمی‌شد؛ این همه متفکران و صاحبان عقل و اندیشه را به داوری نمی‌طلبید؛ این همه سخن از علم و دانش نمی‌گفت؛ یک رژیم خشن نظامی استدلال نمی‌فهمد و حتی به هنگام توسل به زور نیز موضع خود را با دلایل منطقی به عنوان یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر مشخص می‌سازد.

به هر حال، او در این روش همانند پیامبر(ص) عمل می‌کند، به اضافه اینکه در عصر او سطح افکار عمومی بالاتر آمده و توسل به منطق ضرورت بیشتری دارد، همان‌گونه که در برابر خشونت روزافزون گردنکشان زورگو، خشونت لازم است.

مسلماً انقلاب او در پاره‌ای از قسمت‌ها یک انقلاب خونین خواهد بود و خون‌های کثیف کالبد جامعه بشری با تیغ او بیرون خواهد ریخت و در هیچ جامعه فاسدی جز از این راه اصلاحات بنیادی مایه نخواهد گرفت؛ ولی مفهوم این سخن آن نیست که او بی‌حساب خون می‌ریزد و بی‌دلیل می‌کشد؛ درست همانند طبیبی است که در خون گرفتن از کالبد بیمار نهایت دقت را به عمل می‌آورد!

 

منبع:*کتاب «حکومت جهانی مهدی-آیت الله مکارم شیرازی» به نقل ازپایگاه راقبون

 

انتهای خبر/

سخنرانی کوبنده حاج فریدون حسنوند در مجلس شورای اسلامی

بسته خبری

نطق کوبنده پیش از دستور دکتر فریدون حسنوند 

رئیس کمیسیون انرڗی و نماینده مردم محترم اندیمشک 

با موضوع :

گرانی بنزین و تبیین پشت پرده اغتشاشات 

برشمردن اهداف دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی

ازایجاد ومدیریت اغتشاشات وآشوب های خیابانی

به بهانه گران شدن بنزین باهدف براندازی

اشاره به وضعیت داخلی وبعضا بحرانی کشورهای همسایه

و همچنین تاکید بر ادامه تقویت محورمقاومت اسلامی و...

جهت شنیدن این مطالب به دو صورت 

غیر مستقیم و مستقیم 

بر روی کلمه 

دانلود  بصورت غیرمستقیم  

دانلود بصورت مستقیم

کلیک نمایید

 

انتهای خبر/

فرق انتقاد و تخریب

سیاست بسته خبری

هوالمحبوب 

درآستانه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی لازم دانسته تا صرفاجهت آشنایی ویادآوری  گذری ڪوتاه بر حقیقت انتقادوفرق آن باتخریب را درچهارچوب معانےحقیقے وتاثیرات مستقیم آن برافڪارعمومے با بیانےساده داشته تادراین راستاگامے موثربرداریم

همانطورڪه میدانیدومیدانیم 

*انتقادو تخریب* ازنظر ماهوی به طورڪامل بایڪدیگر تفاوت دارند. *انگیزه انتقادبیشتراصلاح و سازندگے است* انتقاد را می توان ڪنشی اجتماعے مبتنے بر نوعے ارزیابے منصفانه دانست ڪہ نقاط قوت وضعف راهمزمان موردتوجه قرار می دهدودر بهترین حالت به ارایہ راهکار برای رفع نقاط ضعف منتهے مے شوددرحالیڪه *تخریب اما ازابتدا با هدف تقبیح به منظور تامین منافع فردی یا گروهے انجام میشود* ودرنهادآن نیتی خیرخواهانه نهفته نیست تخریب نه تنها بربرجسته سازی نقاط ضعف بنا شده بلڪہ با استفاده ازابزارهای تبلیغاتے نقاط قوت راهم ناچیز یاگاه منفی جلوه مے دهد وبه خاطر نبودمنطق درپس ڪنشگری تخریبگران رفتار آنان در بسیاری از موارد به ورطه بے اخلاقے مے افتد... 

انتقادهمواره برمبنای تجربه های موفق یا ناموفق و منطق تجربه گرایی انجام مےشوداما تخریب از هیچ منطق و الگوی رفتاری جز زیر سوال بردن و تقبیح پیروی نمےڪند...

تخریب گرایان برای جبران بے منطقے خود در جلب افڪار عمومے در بسیاری از مواردازروش هاوابزارهای ناهنجار یا نامشروع استفاده مےڪنند انتخابے ڪہ گاه هوده ای وارونه به بار مے آورد و اعتبار تخریب گران از بین مےبرد به عنوان نمونه، تخریبگران برای زیر سوال بردن عملڪرد دولتها یا بعضانماینده گان مجلس و... بارها به ابزارهایےچون: *شایعه پراڪنی، وارونه نمایے، سیاه نمایے، توهین و ...* متوسل شده اند...

 نتایج و پیامدهای انتقادوتخریب از زمین تاآسمان تفاوت دارد انتقادبه خاطر برخورداری ازمنطق همه فهم همواره موجب ایجادمطالبه گری عمومے و در نتیجه بهبود واصلاح امور مے شود. تخریب امانه تنها به بهبود امور منجر نمےشودبلڪه به ڪارگیری ابزارهاوروش های نامطلوب در آن سبب افول اخلاق در جامعه هم مے شود...

درمجموع بایدگفت راه انتقادازتخریب جداست انتقادازقاعده قانون پیروی میڪندوتخریب ازافڪارشخصے پیروی ڪرده انتقاداگرمنصفانه باشدسازنده است وتخریب بجزوایرانےافڪارثمری نداردـ

به امیدآنکه انتخاباتی پرشور وبه دوراز تخریب افراد داشته باشیم

 

#علی_سرابی_یاقوند*

_شاعروتحلیل گرسیاسے_ 

 

انتهای خبر/

نگاهی کوتاه به چرایی های بنزین قسمت دوم

بسته خبری

#علت_حمایت_رهبری_از_تصویب_طرح_افزایش_قیمت_بنزین

از زاویه ای دیگر : 

افزایش قیمت بنزین در جلسه ای که سه قوه مجریه، مقننه و قضاییه حضور داشتند به تصویب رسیده، در این جلسه دو قوه نماینده مردم بودن که با انتخاب مستقیم مردم به این مقام رسیدن (مقننه و مجریه) و یک قوه نماینده و منتخب مستقیم رهبری هست (قضاییه) ...

دو قوه‌ی منتخب مردم رأی به گرانی بنزین دادن، و یک قوه که منتخب رهبری هست (قضاییه) مخالف تصویب این طرح بود، در نهایت با اکثریت آرا طرح تصویب داد...

حال به نظر شما، رهبری باید طرحی که دو قوه منتخب و نماینده مردم تصویب کردن رو زیر سوال ببره و اون رو رد کنه؟ آیا این دیکتاتوری و عدم احترام به نمایندگان مردم حساب نمیشه؟ ....

رهبری بارها به مردم گوشزد کردن که انتخاب درست داشته باشین انتخاب خوب و بد شما به خود شما بر میگرده .... ولی رهبر همچنان مردم رو در این اوضاع بدی که مسبب اون نمایندگان خود مردم هستند، تنها نذاشته و دستور دادن که مسئولین مواظب باشین تا قیمت سایر اجناس و ... گران تر نشه در غیر این صورت قوه قضاییه (نماینده رهبری) باید وارد کار بشه و متخلفین رو شناسایی و مجازات کنه

*علی سرابی یاقوند*

*پایگاه تحلیلی خبری لرپرس* 

برچسب ها بنزین رهبری دولت

نگاهی کوتاه به چرایی های بنزین

بسته خبری

نگاهی کوتاه به چرایی های قبول کردن قیمت بنزین ازسوی رهبری

همانطوریکه همه مامیدانیم دراین خصوص درحال حاضر دولت و مجلس کاملا انسجام درونی خودشون رو از دست دادن!

لاریجانی بدون هیچ اطلاعی به نمایندگان وارد شورای سران قوا شده بود و روحانی حتی با مخالفت اکثر کابینه اش این طرح رو انتخاب کرده الان نمایندگان و احزاب مختلف دارند علیه لاریجانی و روحانی جبهه میگیرن.

(خواه #جنگ_زرگری برای پیشبرد #فتنه ، خواه به دلایل دیگر از جمله #جهل)

 

تنها کسی که داره انسجام سیاسی کشور رو حفظ میکنه #رهبری هست.

 

رهبری با وجود مخالفت خیلی ها در سخنرانی خودش فرمود:"اگر چیزی رو سران قوا تصمیم بگیرن من #حمایت میکنم"

شاید فکر کنید این حرف خیلی روحانی رو خوشحال کرده اما جالبه بدونید اونا منتظر #مخالفت رهبری با طرح #سهمیه_بندی_بنزین بودن تا زودتر این پروژه رو اجرا کنن اما با واکنش رهبری، شکست خوردن و حالا وارد مرحله جدید برای منحل کردن دولت هستن در صورتی که موفق بشن ایران به #عراق تبدیل میشه! این حرف رهبری خودش #حماسه ای بود که تا این لحظه کشور رو از جنگ داخلی نجات داده!

 

همونطور که از اخبار اطلاع دارید حتی کسانی مثل #مطهری و #ظریف صراحتا دارن با روحانی مخالفت میکنن! اما واقعا چرا؟ چرا تمام رفقای فابریک روحانی در این برهه زمانی دقیقا گیر دادن که روحانی باید استیضاح بشه و با کمال تعجب روحانی جوابی به اینها نمیده درحالیکه همیشه منتقدان رو سرکوب میکرد!!!

در حال حاضر تنها هدف اونا #منحل کردن دولت خودشونه شاید شما فکر کنید بله خیلی خوب میشه اگه دولتی به این مزخرفی هرچه سریع تر #استیضاح و منحل بشه اما آیا به این فکر کردید که درصورت ایجاد این خلاء سیاسی چه چیزی برای کشور اتفاق خواهد افتاد؟!

درصورت استیضاح یا استعفای روحانی، احتمالا جهانگیری و لاریجانی هم استعفا میدن و به دلیل برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست‌جمهوری، انتخابات مجلس و حتی خود مجلس منحل میشن و تنها رهبری و قوه‌قضاییه باقی میمونه! حالا یک خلاء سیاسی بسیار بزرگ تر از خلاء سیاسی عراق داخل ایران ایجاد میشه که قطعا پتانسیل آغاز یک جنگ داخلی رو داره.

به اطلاعات آبکی و #سانسور شده ای که رسانه های #ضد_انقلاب یا #صدا_و_سیما تحویل میدن دل خوش نکنید اوضاع عراق وحشتناکه! اوضاع عراق اعتراض نیست بلکه واقعا میشه یک جنگ داخلی خطابش کرد! کلیپ هاشو اگه دیده باشید احزاب مختلف برای به قدرت رسیدن دست به هر کاری میزنن حدود ۵۰ نفر از ماموران امنیتی عراق که درحال دفاع از #کنسولگری_ایران بودن زخمی شدن و این بجز سایر درگیری هاییه که داخل عراق همین الان درحال وقوعه. مثل آب خوردن آدم میکشن. در محور مقاومت کم نیستن امثال #مرتضی_ابراهیمی و #وسام_العلیاوی که در این فتنه ها با وحشیانه ترین شکل ها به شهادت رسیدن. -یک شکل دیگه این فتنه رو در سال ۸۸ میشه دید؛ سال ۸۸ کشور ۷ ماه تمام در #التهاب وحشتناک به سر میبرد تصور کنید همین آشوب های اخیر بخواد ۷ ماه ادامه پیدا کنه، چی به سر #مملکت میاد؟- و این درحالیه که همین پروژه توسط سعد حریری روی لبنان انجام گرفت و نتیجه داد و همین الان توسط احزاب مختلف به ویژه مقتدی صدر در عراق داره صورت میگیره همین دیروز نخست وزیر عراق اعلام استعفا کرده و درحالی که عراق با یک جنگ داخلی مواجهه تک تک مقامات سیاسی این کشور درحال فرار هستن و این در نهایت میتونه به نابودی کامل عراق منجر بشه. حتی آیت‌الله سیستانی در خطر ترور قرار داده و حشد الشعبی هشدار داده دست نااهلی سوی مرجعیت دراز شه قطع خواهیم کرد! همینطور فتنه های در لبنان علیه سید حسن نصرالله داره صورت میگیره و سعد حریری که خودش باعث نابودی های لبنانه استعفا داده و رفته بین معترضا تا قضیه رو به سمت کنار زدن سید حسن نصرالله سوق بده! درحال حاضر از عاقلانه ترین کار ها حفظ انسجام سیاسی کشوره نباید بذاریم پروژه‌ای که روی عراق و لبنان توسط ائتلاف "عربی عبری غربی" انجام گرفت روی ایران هم با مهره های روحانی و لاریجانی انجام بگیره! فتنه ۹۸ نهایت توان و زور غرب مقابل نیرو های مقاومته و در تمام محور مقاومت داره همزمان اجرا میشه. شعله مقاومتی که نتیجه صد سال مبارزه قهرمانانه است به هیچ عنوان نباید خاموش بشه! همینطور که گفتیم اگه انتخابات زودهنگام و این قضایا پیش بیاد کشور پتانسیل شروع یک جنگ داخلی توسط احزاب برای پر کردن خلاء سیاسی رو به دست میاره. رهبری حتی از آبروی خودش مایه گذاشته تا انسجام درونی دچار فروپاشی نشه. نباید در این برهه اسفناک رهبری رو تنها بگذاریم باید متحد بود این برهه وحشتناک حساسیت داره و سرنوشت همه ما بهش بنده

علی سرابی یاقوند 

برچسب ها بنزین رهبری دولت

بهر ایران نقشه سازی ممنوع

مثنوی های جدید بسته خبری

 

#علیانوشت   #تکرارهشدار

ما که گفتیم بهرایران نقشه سازی نکنید

هیچگاه بر کشور ما دست درازی نکنید

آنچنان برهم زنیم مانقشه های شومتان

میکشیم حقوق مردمان را ازحلقومتان 

مردم ایران همیشه گوش بفرمان هستند

برای دفاع از انقلاب همه صف بستند

بارها از ولایت فقیه سیلی خورده اید

بارها خفت و خواری باخودتان برده اید

بارها تا خواستید فتنه گری ها بکنید 

آشوب و هنجار شکنی هاراپرپا بکنید

خودتان را آماده ی یک کودتا بکنید

مردم را برای این نقشه ها فدا بکنید 

مدل سوریه را در ایران اجرا بکنید

مثل عراق ایران را غرق ماجرا بکنید

امابازهم روسیاه هر دو دنیا شده اید

اسیر هوشمندی رهبری دانا شده اید

اینبارهم بااشاره رهبری رسوا شدید

پشت نقاب زمان ولیکن هویدا شدید

با ندای سیدعلی ،صف مردم شد جدا

از مسیر دشمن و فتنه جوی نام آشنا 

مردمان تا نوای مرشدخود را شنیدند

 همه از این اعتراض چشم پوشیدن 

تا ببندند مسیر نفوذ دشمنان دین 

که نشود ویرانه تمامی این سرزمین

مردم گرچه گله منداین قضایاهستند

از وضعیت بدگرانی ها هم خسته اند

اگر چه مخالف آشوب و اغتشاش اند

مخالف کاشتن مزرعه با خشخاش اند

هرچندکه این مردم اسیر گرانی شده

سرگردان از قیمت های پلکانی شده 

هر روز بانداری ها سردرگریبان هستن

آواره درصحرا و دشت وبیابان هستن

از دست دولتمردان رو به خدا می کنند

طلب مرگ و میر بجای دعا می کنند 

ولی این مردم وفادارند به خون شهدا

ندارند سرسازش با اسراییل و کدخدا

این مردم عاشق رهبر و امامت هستند

مثل علیا استوار از استقامت هستند

همگی منتظرند تا برسد آن تکسوار 

تا بگیرد انتقام این همه ظلم آشکار 

شاعر و نویسنده: #علی_سرابی_یاقوند

 

انتهای خبر/

لزوم آگاهی و بصیرت سیاسی در جامعه

سیاست بسته خبری


بصیرت به چه معناست و راه دست یابی و حفظ آن کدام است؟

بصیرت سیاسی چیست چرا یک جامعه نیازمند شناخت وآگاهی بوده واین شناخت چه تاټیری در جامعه داشته 

بطور کلی بصیرت یا بینش، نوعی دید درونی است که با دید چشم ظاهری، متفاوت است و اصلاً با چشم یا اندام های ظاهری بدن، قابل دریافت نیست. بصیرت، قوّه و نیرویی قلبی است که به مدد نور الهی، پدید آمده، حقیقت و باطن امور را - چنان که هست - در می یابد. با دید بصیرت، انسان، درست را از نادرست و حق را از باطل، به آسانی تشخیص می دهد.

 بصیرت، نوعی به کارگیری عقل در مسیر هدایت انسان و استفاده از روشن گری آن است. 

بصیرت چراغی است که همواره روشنگر و نجات بخش انسان از گمراهی هاست. بصیرت به انسان قدرت می دهد که حتَّی در تنهایی و غربت چون امت واحده از صراط مستقیم سربرنتابد و هیچ هراسی از زیادی طرفداران باطل به دل راه ندهد.

اساساً در همه نبردهایی که مدافعان حق و باطل با هم داشتند، اهل بصیرت با چشم دل و حق محوری راه صواب را از ناصواب تشخیص دادند و راه حق را برگزیدند.

براستی در سایه بصیرت است که در پرتو آن حق و باطل، راه و بیراهه، قوتها و ضعفها، تهدیدها و فرصتها به خوبی آشکار می گردد که در غیر این صورت »فَاقِدُ الْبَصَرِ فاسِدُ النَّظَرِ« یعنی انسانی بدون بصیرت و بینش، نظرش هم فاسد است.

دستاوردهای بصیرت سیاسی

 جبهه شناسی، دشمن شناسی، ولایتمداری، ظلم ستیزی و مقاومت در دفاع از حق و اتکاء به ایمان می تواند از پیامدها و نتایج داشتن بصیرت سیاسی درست به حساب آید

 کسانی که از بصیرت سیاسی برخوردار بودند و راه حق را از باطل تشخیص دادند، تمام مشکلات را به جان خریدند و در دفاع از حق به استقبال شهادت رفتند. قرآن از آنان به ربّیون نام می برد که مقاومت و دفاع از حق منش آنها بوده است. آنجایی که می فرماید: »وَکأَینْ مِنْ نَبِی قَاتَلَ مَعَهُ رِبِّیونَ کثِیرٌ فَمَا وَهَنُوا لِمَا أَصَابَهُمْ فِی سَبِیلِ اللّهِ وَمَا ضَعُفُوا وَمَا اسْتَکانُوا وَاللّهُ یحِبُّ الصَّابِرِینَ.« (آل عمران: 146) یعنی، چه بسیار رخ داده که پیغمبری جمعیت زیادی از پیروانش در جنگ کشته شده و با این حال اهل ایمان با سختیهایی که در راه خدا به آنها رسیده مقاومت کردند و هرگز بیمناک و زبون نشدند و سر زیر بار دشمن فرو نیاوردند و راه صبر و ثبات پیش گرفتند که خداوند صابران را دوست می دارد

پیامدهای ضعف بصیرت سیاسی

 کم نبودند عالمان و رزمندگانی که فاقد بصیرت سیاسی بودند، لذا در مسیر پیمودن راه حق دچار اشتباهات شدند و درمقابل اسلام قرار گرفتند و کاری کردند که دشمنان اسلام می خواستند. بی بصیرتی و یا ضعف بصیرت آن هم از نوع سیاسی می تواند ضربات جبران ناپذیری بر پیکره جامعه اسلامی وارد کند.

مقام معظم رهبری ضعف بصیرت را مهم ترین عاملی می دانند که لشکریان یزید دچار آن بودند. ایشان می فرمایند: »جا دارد اگر ملت فکر کند که چرا پنجاه سال بعد از وفات پیغمبر(ص) کار کشور اسلامی به جایی رسیده که همین مردم مسلمان از وزیرشان، امیرشان، سردارشان، عالمشان، قاضی شان، قاری شان در کوفه و کربلا جمع شدند و جگرگوشه همین پیغمبر را با آن وضع فجیع به خاک و خون بکشند.«  سخنرانی رهبری معظم در لشکر 27 حضرت رسول اللَّه) 

بطورگلی اگر افرادجامعه از رشدوآگاهی سیاسی برخوردارباشند هیچگاه فریب قرآن های برسرنیزه را نخورده و هرگز حاضرنیستند تا حکمیت ابوموسی های اشعری زمان رخ دهد. اگر یک جامعه از قدرت تحلیل وتجزیه سیاسی بالایی برخوردارباشد هرگز اسیر فتنه های سیاسیون نخواهندشد و هیچگاه وارد بازی های دشمنان نشده چونکه میدانند کجا چگونه بهترین تصمیم راگرفته وجامه عمل بپوشانند.

تجربه بارها اٺبات نموده کسانیکه در ولایت مداری استوارهستند هیچگاه ازراه روشن خارج نشده و همواره چهره های دشمنان راپشت نقاب های فریبنده تشخیص داده اند .

نویسنده: علی سرابی یاقوند

انتهای خبر/

 

کناره گیری برخی از نمایندگان مجلس دهم در انتخابات ۹۸

سیاست بسته خبری

 

بر اساس اظهاربرخی از منابع موثق حدودا 35 نفر از نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی برای شرکت در انتخابات سال۹۸ثبت نام نخواهند کرد.

 

در همین رابطه عنوان شده پروانه سلحشوری یکی از نمایندگانی است که در انتخابات  مجلس ۹۸ثبت نام نخواهد کرد.

در میان نمایندگان استان گلستان نیز تربتی نژاد نماینده ی گرگان و آق قلا از نمایندگانی بود که رسما و به موجب صدور بیانیه ای از ثبت نام در انتخابات مجلس ۹۸کناره گیری نمود.

از طرفی شنیده شده که رامین نورقلی پور نماینده ی غرب گلستان نیز از ثبت نام در انتخابات سال۹۸خودداری خواهد کرد.

در این بین بسیاری از مردم و نخبگان بر این باورند که عدم عملکرد مثبت و قابل قبول در حوزه های انتخابیه،ریزش شدید آرای مردمی،و در مواردی قصد عزیمت و پناهندگی سیاسی و اجتماعی به خارج از کشور در کنار علم به رد صلاحیت قطعی با عنایت به دلایل مستند سیاسی و اقتصادی از جمله دلایل انصراف اکثریت نمایندگان فعلی از رقابت مجلس۹۸ارزیابی می شود.

انتهای خبر/

اسارت خاموش + شعر+عکس

فرهنگی بسته خبری

شعر جدید در وصف دنیای مجازی

     #اسارت_خاموش

چرا وابسته به دنیای مجازی شده ایم

چرا بیخودی مست الکل رازی شده ایم

پشت دیوار زمان اصالت تنها مانده 

چرا دلباخته رخسار ایازی شده ایم

لذت زندگی رافدا نمودیم مابرای زندگی

اسیر دروغ های شعبده بازی شده ایم

آنچنان تکیه زدیم برمسندبی احساسی

بین آشنایان هم باغربت موازی شده ایم 

حتی درجمع همگی تنهای تنها هستیم 

مضراب شکسته هر تکنوازی شده ایم

روابط ها را همه ویران نمودیم آسان 

بااین دل سنگی مثل هیلترنازی شده ایم

تا بسازیم دوباره جاده ی مهرورزی را  

همه ما نیازمند به بازسازی شده ایم 

علیا گوید همتی کن هموطن برای نور

سالهاست بیخبراز پاکسازی شده ایم

شاعر ونویسنده : #علی_سرابی_یاقوند 

انتهای خبر/

راههای شناخت انتخاب اصلح

سیاست بسته خبری

 

هوالرحمان 

انتخاب اصلح ( قسمت اول )

مقدمه :

بنام حضرت دوست که هرچه داریم از خلقت اوست 

آنچه درزندگی سیاسی ؛ اجتماعی ؛ اقتصادی ؛ فرهنگی ؛ امنیتی افراد جامعه از حساسیت ویڗه ای برخورداراست به گونه ای که تاٺیر بسزایی در سرنوشت و آینده ی انسانها داشته انتخاب درست یا نادرست است

در مسایل اجتماعی وسیاسی نیز همینگونه ست بطوریکه تصمیم گیری در حوزه سیاسی به همان اندازه در زندگی انسان اثر گذاراست که درانتخاب های شخصی وغیرسیاسی می باشد ودر برخی جهات این انتخاب میتواند در سرنوشت یک جامعه تاثیر مستقیم داشته باشد بعنوان مثال انتخاباتی نظیر ریاست جمهوری یا مجلس شورای اسلامی ویا شوراهای شهر وروستا که شکل جامعه را تغییر میدهند بنابه دلایلی که ذکرخواهدشد ازجایگاهی خاص وحساسیت ویژه ای برخودارهستند به همین علت است که در حوزه سیاست گاهأیک انتخاب نادرست سرنوشت انسان ها و حتی آینده گان را بگونه ای سوق میدهد که بر خلاف آنچه تصورات حقیقی بوده رقم میزنند.

 لذا برآن شده تابصورت تخصصی چگونگی راههای شناخت همراه با ویژه گیهای شاخص در تشخیص انتخاب اصلح بدور از احساسات و موارد کلیشه ای مرسوم با تشریح وتبیین ارائه راهکارهای اساسی گامی هرچند کوچک اما موثر در این مهم برداشته تا ان شاءالله بتوانیم در انتخابات پیش رو بگونه ای عمل کنیم آنکس که شایسته ولایق این عنوان است را انتخاب کرده تادرسازندگی ایران اسلامی موثرباشیم .

#علی_سرابی_یاقوند 

کارشناس سیاسی و رسانه

ادامه دارد... 

انتهای خبر/

چرا رهبری کاری نمی کند

سیاست بسته خبری

 

 

 چرا رهبری که از همه ی مشکلات آگاهی دارند و میدانند که در کشور چه میگذرد اما کاری نمیکنند ودر صدد حل آنها نیستند؟

 اگر نمیتوانند، پس رهبری به چه دردی میخورد؟

رهبری که، این همه قدرت دارند چرا با این انحرافات برخورد قاطع نمیکنند؟

پاسخ:

 آیا انتظار داریم رهبری به جای مجلس، قانون تصویب کند؟

به جای دولت، کار قوه مجریه نماید؟به جای دستگاه‌های اطلاعاتی، تحقیق کند؟

به جای قوه قضاییه و دستگاه دادگستری، خودش متهمین را دستگیر و مجازات نماید؟

به جای رییس صدا و سیما، کارگردان و هنرپیشه بیاورد و فیلم و سریال بسازد؟

به جای مدیریت نظام بانکی وارد عملیات اقتصادی و جلوگیری از وام‌های کلان یا جابجایی دلارها بشود؟

به جای شهرداری‌ها وارد صحنه شود و مشکلات شهری را بررسی کند؟

 به جای دستگاه‌های اقتصادی و بازرگانی و گمرکات، واردات و صادرات را کنترل کند؟

 و ده ها مورد دیگر .

آیااین کارها ممکن است؟؟

آیا نخواهند گفت که پس قانون اساسی، تعریف جایگاه‌ها و شرح وظایف و تشکیلات حکومتی یعنی چه؟! 

پس کی در این مملکت چه کاره است؟! 

آیا شالوده نظام از هم نمی‌پاشد؟

آیا رهبری می‌تواند از آسمان یک تعداد نیروی صالح، متقی، متخصص و کارآمد بیاورد؟

آیا می‌تواند (یا عاقلانه است که) به جای مردم ،رییس جمهور و نمایندگان مجلس را که بازوهای مردمی رهبری هستند انتخاب کند؟ بعد از کجا انتخاب کند، از فرشتگان عرش، یا از همین مردم؟!

پس؛ ((رهبری ))

رییس جمهور، مجلس، دادگستری، بانک مرکزی، وزیر اطلاعات، شهرداری و...نیست، بلکه ایشان رهبریِ نظام را بر عهده دارد، با تعاریف مشخصی که در قانون اساسی وبدیهیات عقلی روشن است.نیاز کشور و نظام را می‌بیند وبه همراه تبیین و تشریح به مسئولین و مردم منتقل می‌کند.

رهبری در جامعه ، گرا میدهد همانند دیده بانی که در جنگ با دشمن، گرا میدهد تا نیروها اقدام کنند ودرست عمل کنند، حال اگر گرا درست باشد اما نیروها درست عمل نکنند تقصیر کیست؟

به مردم می‌گویند:

در انتخاب رئیس جمهور که دولت را تعیین خواهد کرد، بصیر باشند، به کسی رأی دهند که دارای چنین امتیازاتی باشد،همین طور در انتخاب نمایندگان،حالا اگر مردم به هر دلیلی آن طور که باید رعایت نکردند،"رهبری باید بیاید و عواقب انتخاب غلط یا دست کم غیر اصلح مردم را به دوش کشیده و جبران کند؟!"

✅رهبری، به مجلس و به دولت خط مشیّ می‌دهد خطوط کلی سیاست داخلی و خارجی نظام را با توجه به اهداف و نیز شرایط حاکم بر کشور، منطقه و جهان را ابلاغ می‌کند.

‼️مردم الان خیلی انتظارات بیجا از ولایت فقیه دارند، راحت انتظار دارند ولی فقیه جای اندیشه مردم بیاید خرابی ها را اصلاح کند، این کار رو حضرت علی هم نکرد، پیغمبر هم نکرد.

چرا مردم از ولی فقیه انتظار دیکتاتوریِ دارند؟؟!

درجواب سوال دوم باید گفت که: 

قدرت ونفوذ رهبری وامام در جامعه به اندازه ی آگاهی ، بصیرت و بینش مردم است نه بیشتر.

اگر مردم بصیرت و آگاهی کافی رانداشته باشند رهبر حتی اگر امیرالمومنین (ع) باشند قدرتی ندارند. همانند جنگ صفین ، وقتی سپاهیان خود امام بصیرت کافی نداشتند، مالک اشتر را از یک قدمی خیمه ی کفر برمیگردانند و امام دیگر قدرتشان نافذ نیست و تسلیم بی بصیرتی مردم میشوند.

وقتی در جنگ احد ، غالب نیروها تدبیر و استراتژیه پیامبر (ص) رااز جان ودل درک نمیکنند ونادیده میگیرند ، جنگ برده را میبازند.

وقتی مردم به دلیل عدم آگاهی ، مغلوب دسییه های معاویه ها میشوند ، رهبری همانند امام حسن (ع) مجبور به مصالحه بامعاویه میشود.

وقتی هنوز مردم آمادگی کافی در خود را ایجاد نکرده اند ، هیچ امامی بعد از امیرالمومنین (ع) نمیتواند حکومت اسلامی تشکیل دهد و تا این آمادگی در مردم ایجاد نشود امام زمان هم برای تشکیل حکومت عدل نخواهد آمد و علت غیبت هزار و اندی سالشان بدلیل عدم آمادگی آحاد ملتهاست. 

نتیجه؛ قدرت رهبری در جامعه وحاکمیت به اندازه بصیرت مردم است نه بیشتر

«صداقت،صراحت،بصیرت،شجاعت‌تاشهادت»


انتهای خبر/

گذری بر شهرستان اندیمشک قسمت اول

بسته خبری خبرهای محلی

 

گذری بر اندیمشک قسمت اول 

اینجا اندیمشک است

سرزمین تمدن سوزیانا یادگاراریترین باستان سکونت گاه قوم بزرگ لر از صحرای حاصل خیز لورتا بخش الوارگرمسیری باطبیعت بکر و زیبای چم سبز چل پا و کزرمی 

اینجا اندیمشک است

دروازه طلایی خوزستان شهر یکهزار شهید سنگربان کرخه ودز حافظ دوکوهه بربلندای تنگوان شهرحماسه  مقاومت وایستادگی درچهارآذر شهر شهدای مدافع حرم و رزمندگان پیروز عملیات آزادسازی نبل الزهراء

اینجا اندیمشک است

شهر ورزش های قهرمانی شهر کشتی فرنگی ایران و جهان باقهرمانان ومدال آوران جهانی که برسکوی افتخار ایستاده اند با نشان شهامت ودلاوری شهر پهلوانان ونامداران ، محکم واستوار مانند زاگرس راسخ و جاودان 

اینجا اندیمشک است

شهری مذهبی با مردمی خونگرم و شجاع و دلیر شهر ولایت مدار و عاشقان حریم امامت و ولایت شهر منتظران ظهورحضرت حجت عج  مملو از جوانانی پر شور و نشاط با سواد و مستعد در تولید علم وصنعت  نو آوری و خلاقیت در مسیر اقتصاد مقاومتی باهدف خودکفایی و رونق بازار صنعتی با حفظ پیشنه سنتی

     اینجااندیمشک است شهری در حال توسعه ....

ادامه دارد ...

نوبسنده : علی سرابی یاقوند

انتهای خبر/ 

پشت پرده گرانی بنزین +سخنرانی+کریمی

موسیقی بسته خبری

 

پشت پرده گرانی بنزین

و چرایی هایی که دراین رابطه وجوددارد

از زبان  کریمی نماینده مجلس 

برای دانلود این فایل صوتی به دو صورت غیرمستقبم و مستقیم

روی کلمه دانلود  و دانلودمستقیم در پایین کلیک کنید

 

دانلود 

 

دانلودمستقیم 

 

انتهای خبر/

من از حجت نماهای اسلام میترسم+شعر

فرهنگی مثنوی های جدید بسته خبری

غزل مثنوی #جوهرکلام

من از کسیکه نمیکند سلام میترسم

من از حجت نماهای اسلام میترسم 

من از آخوندی که پوشدلباس روحانی

ولی ندارد حرمت کلام میترسم 

من از عالمی که رعایت نمیکند

حد فاصل حلال و حرام میترسم

من از آخوندیکه مثل ابن ملجم  

می شود اسیر مکر قطام میترسم

من ازآشناییکه خلع لباس شده

ولی میدهد فتوای مدام میترسم 

من از کارگزاریکه بنام دینداری

دزدی هایش بوده بادوام میترسم 

من ازاستادی که دانشجویان دختررا

شب امتحان میشود غلام میترسم

من از کاسبی که به بهانه نرخ دلار

پیاز رابا فی طلاکرده ادغام میترسم

من از ماموری که از مجرمین گیرد

 رشوه ها مانندسهام میترسم 

من ازنماینده ایکه شب انتخابات 

میدهدبرنج وگوشت خام میترسم

من از دولتی که با کودتای لبخند

کارهایش بوده نافرجام میترسم

من ازفامیلی که وقت تنگدستی

قطع میکندصله ارحام میترسم

من ازدنیایی که مردمانش همه 

دارندخصلت خونآشام میترسم

من ازمردمیکه بااینهمه ظلم وجور

ندارندذوقی به ظهورامام میترسم 

من از روزگاری که عالمان وارسته

میخورندفحش ودشنام میترسم

من ازعاقبت کارعلیا که بی پروا

گویدحقیقت راباپیام میترسم

شاعر #علی_سرابی_یاقوند

#پایگاه_تحلیلی_خبری_لرپرس 

مویه در شاهنامه فردوسی

فرهنگی ادبیات کهن تاریخ اقوام

مویه 

بیان ابیاتی از شاهنامه خود نمونه و شاهدی بر این است . به کار بردن کلمه مویه در شاهنامه فردوسی به عنوان یکی از مطرح ترین و کاملترین منبع کهن زبان و فارسی ، بیانگر جایگاه این آوا و نغمه جانسوز انسانی و باستانی در ادوار مختلف تاریخی

سرزمین ایران است .

ساز همراهی کننده مویه لُری در شاهنامه ساز زهی «بربط» و ساز همراهی کننده نوحه

«رود» است و مویه کردن علاوه بر زنان دربین دیگر قشرهای جامعه از پیر و جوان گرفته

تا آزاده و زن پارسا نیز رایج و مرسوم بوده است

اما در لُرستان مطابق قانون ایلی این سرزمین ، مردان حق نداشتند در عزاداری عزیزان

از دست رفته اشان به ویژه سوگ و مرگ زنان شیوه و گریه سر دهند و لذا بیشتر مقام ها

و آوای لُری غم انگیز عزاداری در لُرستان با نام «مویه لُری»تعلق به زنان داشته است و

مردان نیز به نوبه خود با زمزمه شعرهای غم انگیز به نوعی دیگر از مویه لُری به نام

«موری» را انجام می دادند .

به عبارتی بهتر نوای «مور و مویه لُری» لُرستان با اینکه فلسفه مشترک سوگواری شان

با دو خصلت خاص زنانه و مردانه خود از هم جدا شده اند :

مویه لُری: مخصوص زنان است و با ویژگی ابراز احساسات گروهی همراه با فریاد و

شیون و گاهی خراشیدن سر و صورت همراه می باشد .

مور : مخصوص مردان بوده و با خصلت لزوم خویشتن داری فردی و عدم بروز احساسات

به طرف نجوی و نوای غم انگیز درونی سوق داده می شود.

مقام ها و آواهای موسیقی سوگواری در لُرستان به این شرح می باشد:

مویه لُری یا مووه: نوای غم انگیز زنان به شکل جمعی است که در مراسم عزاداری موسوم به

پرس و آیین ها ی سوگواری خوانده می شود و خود از نظر مقام و آهنگ به دو

شکل جداگانه می باشد:

1 – مویه لکی : معمولا توسط یک زن به نام و در مقام "سرخونی وش" که رهبری مویه

سرائی زنان را بعهده دارد ، برگزار می شود. شغل و تخصص این زنان مویه سرائی با

شعرهای به زبان لکی در اندوه زن و مرد متوفی است . مویه لکی با مقامی موسیقیائی و

کشش های کوتاه و بلند و اندازه مشخص و با سطح آغازی و پی در پی برگزار می شود که

با همنوائی و صداهای زیر و بم زنانه و کلمات شعری مابین صدا های رگه هائی چنان

غم انگیز را ایجاد می کنند که شنونده را تحت تاثیر آن ناگزیر به همراهی با خواننده و یا

در سکوت اندوهگینی فرو می برد.

2 - مویه لُری : این مویه از نظر هم صدائی زنان مانند لکی است اما در کشش موسیقیائی

و تکیه حرفی و کلامی و صوتی با با یکدیگر متفاوتند. در مویه لُری هر زنی که بیت شعر

غم انگیزی در مرگ عزیزی شروع کند بقیه زنان نیز او را همراهی می کنند و لذا بیت آغازین مویه لُری را « سر مووه» می گویند . برخی از نوحه ها و مویه ها در مرگ و ناکامان دارای ضرب آهنگ مشخص و گفت و شنید توصیفی درباره فوت شده است .

در مویه لُری بقیه زنان حاضر مجلس در پاسخ و تائید غم زن مویه خوان، ناله

"هی وی هی وی مه" سر می دهند .

وزن شعر در مویه لُری هجائی و حالت موسیقیائی آن از نظر آوائی کامل می باشد.

مور: در واقع همان مویه است که با خصیصه های مردانه اش مختص به مردان می باشد .

زنان معمولا مویه سر می دهند و مردان غالبا مور می چرنند .

 

شعر طنز سیاسی (شرایط کاندیداتوری)

انتخابات مجلس شورای اسلامی

‍ ‍ #طنزنامه_سیاسی   

صرفاجهت مزاح 

 شرایطی که یک کاندیداتورنمایندگی مجلس حتماباید داشته باشدواز ضروریات است ...

   ژست_عالی

 یک دست کت وشلوارشیک وقشنگ

باکفش براق و یک پیراهن زیباوتنگ

 گوشی همراه اپل با آخرین ورژنش

خودنویس وانگشتربانگینهای خوشرنگ

ماشین شاسی بلند به همراه راننده 

با چند تابادی گاردقوی هیکل باتفنگ

مسکن نوسازوبزرگ دربهترین جای شهر

مبلمان سلطنتی با فرش های رنگارنگ

شیوه زندگی او باید مشخص باشد

چونکه لازم بوده واسه بعدأ در فرنگ 

حلال حروم مالش اصلا مهم نبوده 

مهمتر از هر کاری او باید باشد زرنگ 

روزومه ی کاری او باید اینچنین باشد

در ظاهر خیلی آرام درنهان گرگ وپلنگ 

راه ورسم دزدی را باید او وارد باشد

که وقت تلف نگرددیانباشدگوش بزنگ

 استاد وعده باشد با لبخند دروغین 

وقتی وعده میدهد بسازد آلنگ کلنگ 

مردم را باید هروز بر سر کار بگذارد

با پرپایی کنسرت بدون ضرب وآهنگ

مخالفین خود را با هزاران نوع ترفند 

گروه گروه ببرد به پیش چاه ارژنگ 

برای ساخت وسازها یاپیمانکاری دادن

به بستگانش دهداگر بوده صد فرسنگ

هرچه اعتبار گیرد به نام شهر و روستا

تقسیم کند با فامیل سریعا و بی درنگ

برای دوست وآشنابسازد چندتابهشت

با اموال بیت المال باید که بزندچنگ

هرکسیکه بخواهد رای فروشی نماید

علیا گوید اوبوده انسانی مثل خرچنگ

شاعر وتحلیلگر #علی_سرابی_یاقوند  

#پایگاه_تحلیلی_خبری_لرپرس

انتهای خبر/ 

دلنوشته غمگین به یاد کسی که تمام من بود

دلنوشته های زیبا ادبیات کهن

 

#علیانوشت 

برای کسیکه مجنون نگاهم اسیرلیلی چشمانش بود

ﻛﺠﺎﯾﯽ ﺑﻬﺘﺮﯾﻨﻢ،ﺩﯾﮕﺮﺻﺪﺍﯾﺖ ﺭﺍﻧﻤﯿﺸﻨﻮﻡ ﻭ ﺗﺎﺭﯾﻜﯽ ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ ﻣﺮﺣﻤﯽ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﺑﺮﺩﻝ ﺷﻜﺴﺘﻪ ﺍﻡ

ﻛﺠﺎﯾﯽ؟

ﺁﻧﮕﺎﻩ ﻛﻪ ﺻﺪﺍﯾﺖ ﻣﯿﻜﻨﻢ ﻭ ﺩﺭﺍﻣﺘﺪﺍﺩ ﺗﺎﺭﯾﻜﯽ ﺑﻪ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﻧﻮﺭ ﻣﯿﮕﺮﺩﻡ ﺍﺛﺮﯼ ﺍﺯ ﺗﻮ ﻧﯿﺴﺖ ﻭ ﺻﺪﺍﯾﺖ ﺭﺍﻧﻤﯿﺸﻨﻮﻡ

ﺗﻮ ﻫﻤﺎﻥ ﻣﺴﺎﻓﺮ غرﯾﺒﯽ ﺑﻮﺩﯼ ﻛﻪ ﺩﺭﺟﺎﺩﻩ ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ ﻗﻠﺒﻢ ﭘﺎ ﮔﺬﺍﺷﺘﯽ ﻭﻟﯽ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺗﻮ ﺭﻓﺘﻪ ﺍﯼ ﻭﻟﯽ ﻫﻨﻮﺯ

ﺭﺩ ﭘﺎﯾﺖ ﺑﺮﺭﻭﯼ ﻗﻠﺒﻢ ﺟﺎﺭﯾﺴﺖ

ﻫﻨﻮﺯ ﻫﻢ ﺻﺪﺍﯼ ﮔﺎﻡ ﺑﺮﺩﺍﺷﺘﻨﺖ ﺭﺍ ﻣﯿﺸﻨﻮﻡ ﺁﺭﺍﻡ ﺁﻣﺪﯼ ﻭ ﺁﺭﺍﻣﺘﺮ ﺭﻓﺘﯽ ﯾﺎﺩﮔﺎﺭﯼ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ ﺟﺎﺩﻩ ﻗﻠﺒﻢﮔﺬﺍﺷﺘﯽ ﻭ ﻣﻦ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺟﺎﺩﻩ ﻗﻠﺒﻢ ﺭﺍ ﺑﺴﺘﻢ ﺗﺎﺩﯾﮕﺮ ﻛﺴﯽ ﭘﺎ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ ﺗﻨﻬﺎ ﯾﺎﺩﮔﺎﺭﯾﺖ ﻧﮕﺬﺍﺭﺩ

ﻛﺠﺎﯾﯽ ﻣﻬﺮﺑﺎﻧﻢ

ﺩﺭ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﺪﺕ ﻭﺭﻭﺩﺕ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﻫﻤﭽﻮﻥ ﺍﺑﺮﯼ ﺑﺎﻻﯼ ﺳﺮﺕ ﺑﻮﺩﻡ ﺗﺎ ﻧﻮﺭ ﺥ ﻭﺭﺷﯿﺪ ﺗﻮ ﺭﺍ ﺍﺫﯾﺖ ﻧﻜﻨﺪ ﻭﻗﺖ

ﻧﺎﺭﺍﺣﺘﯿﺖ ﻭ ﺧﺴﺘﮕﯿﺖ ﻫﺮ ﺁﻧﭽﻪ ﺩﺭ ﺁﻧﺠﺎ ﺑﻮﺩ

ﺑﺮﺍﯾﺖ ﺑﻪ ﺍﺭﻣﻐﺎﻥ ﺁﻭﺭﺩﻡ ﻭﻟﯽ ﻫﯿﭻ ﮔﺎﻩ ﻓﻜﺮ ﻧﻤﯿﻜﺮﺩﻡ ﺗﻮ ﺭﻭﺯﯼ

ﺑﻪ ﺍﻧﺘﻬﺎﯼ ﺟﺎﺩﻩ ﻗﻠﺒﻢ ﻣﯿﺮﺳﯽ

ﻫﺮﮔﺎﻩ ﻛﻪ ﺑﻪ ﺩﻭﺭﺩﺳﺘﻬﺎ ﻣﯿﻨﮕﺮﯾﺴﺘﻢ ﺍﻧﮕﺎ ﺭ ﺍﻧﺘﻬﺎﯾﯽ ﻧﺪﺍﺷﺖ ﻭ ﺑﯽ ﺍﻧﺘﻬﺎ ﺑﻮﺩ ﻭﻟﯽ ﺍﻓﺴﻮﺱ ﻛﻪ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ

ﻓﻜﺮ ﻣﯿﻜﺮﺩﻡ ﻭ ﺩﯾﮕﺮ ﻓﺮﺻﺘﯽ ﻧﯿﺴﺖ ﺗﻮ ﺭﻓﺘﻪ ﺍﯼ

ﺗﻮ ﺭﻓﺘﻪ ﺍﯼ ﻭ ﻣﻦ ﺗﻨﻬﺎ ﺗﺮ ﺍﺯ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺑﺎ ﺧﺪﺍﯾﻢ ﺧﻠﻮﺕ ﻣﯿﻜﻨﻢ

ﺧﻠﻮﺗﯽ ﺳﺨﺖ ﻭ ﺑﻪ ﯾﺎﺩ ﺗﻮ ﺩﺭﺩﺭﮔﺎﻩ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪﻃﻠﺐ .... ؟‌

کجایی بهترینم ...

کجایی...

#علی_سرابی_یاقوند 

ف.ک.سیاسی ش قوم لر 

دانلود آواز غمگین لری (روزگارکج مدار)

موسیقی

 

تقدیم به علاقه متدان موسیقی لری بالاگریوه

آواز جدید لری غمگین به نام

روزگارکج مدار 

شعر وآواز

علی سرابی یاقوند

تهیه وتنظیم 

پایگاه تحلیلی خبری لرپرس

 

دانلود  غیر مستقیم

 

دانلود   مستقیم 

 

انتهای خبر/

یاداشت روز

فرهنگی دفاع مقدس بسته خبری

 

‏۲۱۳۲۵۵ نفر شهید شدن تا ما فقط روزی با عنوان ‎#روز_شهدا نامگذاری کنیم ! 

۲۱۳۲۵۵ نفر شهید شدن تا امروز یکسری  بر مسند مسئولیتهای  اجرایی تکیه زنندو کاری نکنند ! 

۲۱۳۲۵۵ نفر شهید شدن تا خیلی ها بی پدر بشوند و آغوش پدر را نچشن 

۲۱۳۲۵۵ نفر شهید شدن تا امروز مردم دغدغه نداشته باشند تا مجبور نشوند زستشان جلوی نامرد درازکنند

۲۱۳۲۵۵ نفر شهید شدن تا کارگزاران خادم مردم باشند وخودرا خدمتگزار بنامند نه اینکه احساس کنند مردم برده عده ای مسئول هستند.

۲۱۳۲۵۵ نفر شهید شدن تا ریشه دزدی و چپاول در کشور خشک شود نه اینکه عده ای حقوق نجومی هم برایشان اندک است.

۲۱۳۲۵۵ نفر شهید شدن تا دولتمردان گوش به فرمان ولایت فقیه باشند نه اینکه خودرا پشت نام ولایت پنهان کنند و مردم رادرتنگای اقتصادی قراردهند..

۲۱۳۲۵۵ نفر شهید شدن تا نمایندگان مجلس اجازه ندهند حقوق مردم فدای جناح و باند بازی ها گردد..

۲۱۳۲۵۵ نفر شهید شدن تا دولتمردان بجای امید به کدخدا توکل به خدا کرده و در انجام فرامین ولایت کوشاباشند...

۲۱۳۲۵۵ نفر شهید شدن تا زمینه ساز ظهور حضرت حجت عج شوند نه آنکه عده ای با رفتارهای کج راه ظهور را مسدود کنند.

آری هموطن:

۲۱۳۲۵۵نفر شهیدشدن تا امروز مردم اسیر خودخواهی و تصمیمات برخی دولتمردان ونمایندگان مجلس نشوند ...

۲۱۳۲۵۵ نفر شهید شدن درحالیکه وصیت همه آنها این بود:

ولایت فقیه را تنها نگذارید...

 

صلواتی تقدیم به روح مبارک شان

 

#پایگاه_تحلیلی_خبری_لرپرس

 

انتهای خبر/

صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 10 صفحه بعد

درباره ما

به وب سایت لر پرس ✋ خوش ✋ آمدید قوم لر یکی از سربلندترین اقوام ایرانی است که نقش بی بدیلی در ساختن تمدن ایرانی ایفا کرده است.مردمان لرزبان در کشورهای ایران-عراق-سوریه-چین-عمان -ترکیه- روسیه و افغانستان زندگی می کنند. لرزبان ایران در جنوب غرب کشور و در امتداد کوههای سر به فلک کشیده زاگرس سکونت دارند.لرستان پشتکوه یا ایلام امروزی از دیر باز یکی از اصلی ترین سکونتگاههای قوم لرمحسوب می شده و می شود.

جستجو

تصاویر منتخب

آرشیو

نويسندگان

لینک دوستان

اشعار لری

شبکیا اجتماعی

موضوعات

 

پایگاه تحلیلی خبری لرپرس

ارائه اخبار وتحلیل های جامع _ معرفی قوم لر _ارسال آهنگ ها و دکلمه های قدیم و جدید_ معرفی جاذبه های طبیعی باستانی گردشگری